הארגון בסטטוס:עמותה רשומה
הארגון הוקם בשנת:2023
מטרות הארגון:
ליזום, לארגן ולקדם את שיקום, שיחזור, שיפוץ ושימור כל המבנים העתיקים הציבוריים במושבה מנחמיה וליעדם למטרות ציבוריות מועילות של ימינו, ברוח מורשת הראשונים, ליזום, לארגן ולקדם את שיקום, שיחזור שיפוץ ושימור הבית הראשון בעמק הירדן - כולל חצר הבית - המצוי בכניסה למושבה מנחמיה (גוש 15474, חלקה 36), אשר שימש בשמנו כמרפאה ובית הרופא, לאסוף, להשיב ולהחזיק באתר מסמכים, תמונות וכל חומר ארכיוני, גנזכי או מוצגי אחר - הקשורים בתולדות המושבה מנחמיה וההתיישבות בעמק הירדן ובהתפתחות הרפואה בארץ - וחומר אחר הקשור בהתפתחותה של המושבה מנחמיה, לקיים באתר תצוגה קבועה של כלים וציוד ביתי וחקלאי שהיו בשימוש בראשית המאה השערים, ליזום, לארגן ולקדם פעולות חינוכיות - לימודיות הקשורות ביסודה של המושבה מנחמיה וראשית ההתיישבות בעמק הירדן, ליזום, לארגן ולקדם את פיתוח הנוף הירוק במנחמיה ובסביבתה, ליזום, לארגן ולקדם את פיתוח האתר והפיכתו לאתר סיור מרכז למידה לבתי ספר, תנועות נוער ומבוגרים מישראל ומחוץ לארץ ולהחזיק את האתר כמתחייב מהיותו בית הראשונים בעמק הירדן. הבית שבאתר והחצר הקדמית והאחורית - ישמשו ויהוו כמקשה אחת
כתובת:
קרן היסוד, 1, מנחמיה, 1494500